ראיון על רעיון

אמני לוי – על אומנות עיצוב הפנים

מראיין:  בכמה מילים- ספרי על עצמך.

אמני: (מחייכת)תואר בעיצוב פנים, 5 שנים של עבודה וניהול משרד לעיצוב פנים בת”א ועוד 6 שנים של ניהול עסק עצמאי כמעצבת פנים וחוץ- מביא אותי למקום עם  מעל אחד עשר שנות ניסיון, על כל המשתמע מכך. אני מביאה לעבודה שלי אנרגיות עצומות של עשייה, שמחת חיים וקצב מהיר. אני אוהבת התחדשויות ושינויים. העיסוק בתכנון ה-בית של אנשים מעורר בי התרגשות כל פעם מחדש וגורם לי להפוך עוד חלום למציאות.

מראיין:  במהלך העבודה שלך את בטח נתקלת בקשיים שונים.

אמני:  בכל פרויקט יש “קושי” או במילים שלי- “אתגר”.  פיתחתי עין מקצועית וחדה שיכולה לזהות מראש מכשולים אותם אני מנסה לפתור באופן הנכון ביותר-  שיהיה גם יפה וגם יעיל. למדתי להתחבר ללקוחות שלי, לאורח החיים ולחלומות שלהם, ולעצב להם את החללים שיתאימו בדיוק לצרכים שלהם מבחינת הרגלים, תרבות, טעם עיצובי ופונקציונליות. בעיניי מעצב טוב הוא אחד שיודע לתת פתרונות ולפתור בעיות.

מראיין:  אם כך, על מה את שמה את הדגש במיוחד?

אמני:  רבים חושבים שעיצוב פנים זאת עבודה עם קירות וחומרים. בעיני, זאת קודם כול עבודה עם אנשים.  לכן אני מקפידה להיות קצת חוקרת פרטית, קצת פסיכולוגית וקצת סוציולוגית. חוקרת פרטית כי אני לומדת את ההרגלים שלהם, פסיכולוגית כי אני מזהה את הצרכים הרגשיים שלהם ואיך עליהם לבוא לידי ביטוי בחללים, וסוציולוגית מכיוון שכל חלל או שטח צריך להתאים גם לייעוד שלו וגם לקהל שאותו הוא משרת. התהליך אותו אני עוברת עם הלקוח הוא החלק הכי חשוב על מנת להגיע לתוצאות באיכות גבוהה ומדויקת ולשביעות רצון הלקוח.


מראיין:  יש כל כך הרבה קהלים ותרבויות כאן בארץ, איך מסתדרים עם זה?

אמני:  נכון מאוד. אני בעצמי תוצר של ערוב תרבויות. נולדתי בבלגיה, המקורות שלי בהודו, והלב שלי בישראל. על כן אני וורסטילית מאוד ומסוגלת להתחבר לכל סגנון ותרבות ברמה העיצובית – מהמזרח ועד המערב, מהצעיר והשובב ועד המכובד והשמרני. אני אביא את עצמי לכל סגנון שירצו הלקוחות שלי, ואעצב להם את החלום כך שתיווצר סביבה שתתמוך בחיים היומיומיים שלהם וגם תספק להם חוויה עיצובית שמתרעננת מדי בוקר.

מראיין:  יש לך טיפ קטן לאנשים שמתלבטים בבחירת מעצב/ת פנים?

אמני: תהליך התכנון של שיפוץ/בניה מצריך מספר דברים חשובים: הראשון- כימיה וחיבור טוב כבר מהרגע הראשון. אם הוא  לא קיים- אין טעם לעבוד יחד. שכן זאת עבודה משותפת לכל המשתמע מכך. השני- קבלת הסבר על אופן העבודה של המעצב/ת לאורך כל תהליך העבודה- האם היא מלווה את הלקוח בכל השלבים או רק עד שלב מסוים? האם היא מגיעה לשטח לפיקוח? האם היא מגבילה בכמות הפגישות וכן הלאה. חשוב שהדברים יהיו ברורים לפני הכל על מנת למנוע אכזבה בהמשך. מה שנקרא- תאום ציפיות. השלישי- לקבל שתי הצעות לפחות משני בעלי מקצוע . הרביעי- לראות עבודות של אותה מעצבת כדי להבין את איכות העבודה, כניסה לפרטים וטעם אישי.

מראיין:  לסיום, מה פרוש השם אמני?

אמני:  ‘אמני’ הוא שם בהודית שמשמעותה תקווה וביטחון. ומכיוון שאני מאמינה גדולה בקארמה, החזון שלי תואם למשמעות שמי. עיצוב כל חלל הוא תהליך מורכב וארוך, ולעתים מייגע ולא פשוט. אני מקפידה לתת ללקוחות שלי גם תקווה, וגם ביטחון. תקווה לעבור את התהליך בהצלחה ולקבל עיצובים שחיים בהם, בנוחות וברמה פונקציונלית ואסתטית גבוהה. ביטחון מתוך ידיעה שהם בידיים טובות, אמינות ומקצועיות, ושהתוצאה תהיה מדויקת ומוקפדת. ולראייה, רוב הלקוחות שלי מגיעים מהמלצות חמות.

תהליך העבודה

אני מאמינה שפרויקט טוב הוא אחד שמטופל מא’ ועד ת’.
החל משלבי התכנון ועד הביצוע הסופי. אני מלווה אתכם מהרגע הראשון,
בכל שלבי התכנון והבחירות, בוחרת יחד את השפה הנכונה לכם-
עד קבלת הבית מוכן, נקי, מרוהט ועם אפשרות לסטיילינג בהתאמה אישית.